Ekskursijas Annas Koku skolā un parkā.

Scenāriji bērniem no 4 līdz 9 gadiem.

Ekskursija “Dižkoki

Pastāstām par dižkokiem un parādām video filmiņu par lielu koku pārstādīšanu. Tad dodamies parkā pie dižkokiem. Iemācāmies pareizi nomērīt koku, noteikt tā vecumu un izturību.

Ekskursija “Koku augļi

Pastāstām par dažādajām dabas formām un krāsām. Pēc tam dalībniekus uzcienājam ar dažiem no pieminētajiem augļiem. Tālāk dodamies parkā iepazīties ar reti sastopamām koku sugām

Ekskursija “Koku mizas

Iepazīstamies ar koku mizu nozīmi un pielietojumu. Tad dodamies uz parku, kur iespējams tuvāk iepazīties ar dārznieku darba materiāliem: mulču, šķeldu, kūdru, zariem, oļiem. Pēc tam dalībnieki var uzrakstīt vēstuli vai apsveikumu, izmantojot mizas.

Scenāriji bērniem no 10 līdz 15 gadiem.

Ekskursija “Dārznieki

Īsi pastāstām par dārznieku profesiju, iemaņām un darba pienākumiem. Parādām izglītojošu īsfilmu par dārznieku darbu un iekārtotajiem dārziem.
Tad dodamies ārā, kur iepazīstamies ar dārznieku instrumentiem un darbam nepieciešamajiem materiāliem. Ekskursijas beigās, pielietojot iegūtās zināšanas, kopīgi iestādām koku.

Ekskursija “Arboristi jeb kokkopji

Pastāstām par arboristu profesiju, darba pienākumiem un arboristu aprīkojumu, kas nepieciešams kāpjot kokā. Noskatāmies īsfilmu par arboristu darbu dažādās situācijās. Tad dodamies uz parku, kur tālāk apskatām materiālus un instrumentus ar kuriem koki tiek kopti un saudzēti.

Ekskursija “Ainavu arhitekti

Pastāstām par ainavu arhitekta profesiju, darba pienākumiem un nepieciešamajām iemaņām. Pārrunājam dārza plāna zīmēšanai biežāk izmantotos simbolus un to nozīmi. Tad bērni zīmē “sava“ dārza plānu. Pēc tam parkā bērni tiek iepazīstināti ar dažādiem ceļu, taciņu un apstādījumu veidošanas materiāliem.

Ekskursija “Profesijas ārtelpā

Pastāstām par dārznieku, ainavu arhitektu, arboristu un koku ekspertu darba pienākumiem un atbildību. Kā arī par mācību iestādēm, kur ir iespēja iegūt šo profesiju. Veicam praktisko uzdevumu darba grupās, atbilstoši izvēlētajai profesijai. Parkā tiek iepazītas augu kolekcijas, vides objekti, darba materiāli un instrumenti.

Ekskursija ”Sūnu pasaule

Iepazīšanās ar sūnām un ķērpjiem parka mežā. Praktiskā nodarbība – sūnu stādīšana.

Ekskursijas ietvaros bērni iepazīstas arī ar kokapstrādes darbnīcas ”KONSTRUĒ”, radītajām lietām (spēļu namiņi, ārtelpas mākslas priekšmeti) un apciemo parkā dzīvojošos mājputnus. Bērni drīks izmantot rotaļu namiņus un pusdienot parka teritorijā (pusdienas gan jāņem līdzi). Ekskursijas ilgums 90 minūtes. Ekskursijas biļetes vērtība 3 eiro vienai personai. Skolotājām, kas brauc līdzi bērniem, nav biļete jāiegādājas.

Ekskursijas pieteikt un saskaņot rakstot:
vineta.vilde@kokuskola.lv
vai zvanot: