Semināra “DĀRZA SAGATAVOŠANA ZIEMAI“ stāsts

Nešaubāmi rudentiņš ir bagāts vīrs, bet ir arī viltīgs. Bieži vien mānīgas salnas negaidīti pārņem ne tikai mūs, bet arī augus. Kā palīdzēt viņiem sagatavoties aukstumam un kā gada tumšāko laiku pārvērst par pasakainu svētku gaidīšanas periodu. Par to un vēl dadz ko citu stāstīja mums pieredzējošie lektori pēdējā seminārā - "Dārza sagatavošana ziemai", kas notika 19. septembrī. Katrs lektors padalījās ar savu pieredzei un zināšanām, ar savu skatījumu - kas ir jādara, vai nav jādara lai dārzs un mēs dārzā lamīgi turpinam dzīvoties arī gada tumšajā un aukstajā laikā.

Andrejs Svilāns dalījās ar savu plašo pieredzi koku un krūmu ieziemošanā, palīdzējot dalībniekiem rast atbildes uz dažādiem jautājumiem. Dace Lesiņa sniedza ieskatu par to, kādas vielas un mēslojumus izmantot, lai aizsargātu dārzu gan pirms, gan pēc ziemas. Pēc gārdo pusdienu pauzdes Edgars Neilands izvadāja visus dalībniekus ekskursijā pa Koku ciemu, rādot piemērus ar to, ko iesākt ar vētrās kritušiem kokiem, kā arī parādīja izplatītākās koku stiprināšanas metodes. Sanita Reinberga, saimniecības "Puķu lauki" vadītāja, dalījās ar attēliem un personīgo pieredzi, iedvesmoja dalībniekus ļaut augiem izdzīvot “pilnu dzīves ciklu” un negriezt uzreiz nost, kad tie paliek vairs ne tik ļoti pievilcīgi. Kā arī izstāstīja, kuras ziemcietēm izrotās dārzu gan rudenī, gan ziemā. Lektors Kristaps Štobis stāstīja par December Design vīziju un uzņēmuma darbību. Iedvesmoja pievērst lielāku uzmanību gaismas objektu izmantošanai vidē, jo rada prieku un pozitīvi izmaina ainavu gada tumšākajā periodā, radot dažādus skaistus piemērus saviem darbiem, kas bija izstādīti dažādās Latvijas pilsētās.

Jaunas zināšanas un pozitīvas atsauksmes par semināru ļāva mums pilnvērtīgi izjustt mācību gada sākumu mūsu skolā. Esam ļoti pateicīgi visiem lektoriem un dalībniekiem un aicinām sekot līdzi jaunumiem, jo ​​mums vēl priekšā ir tik daudz jaunu tēmu un semināru!

Previous
Previous

Starptautiska konference “LAI MIERS UN BĒRZIŅŠ“

Next
Next

Seminārs “KOKI KĀ BĒRNU SKOLOTĀJI“