Seminārs “KĀ SADZĪVOT ŪDENS UN KANALIZĀCIJAS SISTĒMĀM AR ZAĻU PILSĒTVIDI?“

Ikviens zina, ka pilsētā ar kokiem ir daudz labāk. Tomēr ir tik vienkārši saglabāt vecu, simtgadīgo koku, kad nepieciešams nomainīt komunikācijas? Vai vienkārši iestādīt pilsētā jaunu koku, ņemot vērā likumdošanā paredzētus ierobežojumus?

Ar mērķi radīt izpratni par koku vajadzībām komunikāciju projektētājiem un būvniekiem, Annas Koku Skolā 9. maijā tika rīkots seminārs "Kā sadzīvot ūdens un kanalizācijas sistēmām ar zaļu pilsētvidi?", kura ietvaros Annas koku Skolas biedrības pārstāvji kopā ar SIA "Rīgas ūdens" dažāda līmeņa speciālistiem mēģināja rast iespējamos risinājumus, kad rodas problēma, satiekoties kokam un kanalizācijas caurulei.

Šāda diskusija kļuva iespējama, pateicoties uzņēmuma pārstāvju gatavībai modernizēt savu pieeju, padarot to kokiem draudzīgāku.

Šim nolūkam uzņēmums ir iegādājies vakumekskavatoru, kas ļaus ‘’atvērt’’ jau augoša koka saknes un izvērtēt variantus, kā izbūvēt komunikācijas pēc iespējas saudzīgāk kokiem.

Semināra praktiskās daļas ietvaros Koku ciema parkā tika testēta sakņu pazemes daļas atvēršana ar vakumekskavatoru un gaisa lāpstu.

Grupu darbā dalījāmies ar pieredzi un radījām iespējamos nosacījumus un projekta risinājumus, pie kuriem nākotnē būt pieļaujama koku stādīšana komunikāciju aizsargjoslās. Un lai gan šis ceļš nav ātrs un viegls, pirmais solis ceļā uz zaļu pilsētu jau ir sperts.

Annas Koku Skolas biedrības viens no galvenajiem mērķiem ir izglītoties pašiem un palīdzēt arī citiem ieraudzīt iespējas, kā koki ar cilvēkiem var sadzīvot mierā. Tāpēc esam ļoti priecīgi un gandarīti, ka Rīgas ūdens ir uzņēmums, kuram ir vēlme iegūt jaunās zināšanas par kokiem.

Koku veidošanas meistarklase NIVAKI STILĀ

Semināra “Pavasara koku un krūmu veidošana” stāsts