Stāsts par semināru “ARHITEKTŪRA UN KOKI - ēku precības ar kokiem“

16. maijā Annas Koku Skolā norisinājās pasākums - seminārs Arhitektūra un koki, kura ietvaros mēģinājām saprast kā sadzīvo koki un ēkas.

Rīgas galvenais arhitekts (2012.g.-2022.g.) un tagadējais UrbanComm valdes priekšsēdētājs Gvido Princis padalījās ar ļoti aizkustinošu atziņu par koku, kuru pirms daudziem gadiem ir gribējis nozāģēt, bet tagad uzskata viņu par skaistu, neskatoties uz koka acīmredzamajiem trūkumiem.

Arhitekte Agate Eniņa un Berta Lerhe no Mark arhitekti pastāstīja par Metu konkursa BALTIC SHINE meditācija par kokiem priekšlikuma  izstrādes procesu, kurš ietvēra gan vēsturisko Filharmonijas apkārtnes izpēti, gan nākotnes tēla un līdzsvara meklējumus starp kokiem un galveno ēku.

Arhitekts Miķelis Putrāms no Made arhitekti apgalvoja, ka arhitektūra bez kokiem nedrīkst pastāvēt.

Reinis Liepiņš, Sudraba arhitektūra arhitekts, atgādināja, ka koks ir joprojām viens no populārākajiem un skaistākajiem būvmateriāliem, parādot piemēru, kur ēkas jumts ir veidots no speciāli apstrādātām ozola plāksnītēm.

Par balkonu svarīgumu un nepieciešamību stāstīja arhitekts Gatis Didrihsons, Didrihsons arhitekti. Plaši, kā terases, tie ne tikai paplašina dzīvojamo telpu, bet rada tik ļoti nepieciešamo saikni ar dabu. Šādi pilnībā apdzīvoti balkoni ir izdevušies projektā Lindenholm Mārupē, kur ir skaidri nodalītas publiskās atpūtas zonas.

Par līdz šim neredzētu Rīgā izaicinājumu pastāstījis kafejnīcas Herbārījs īpašnieks Māris Kreilis, kurš kopā ar LABIE KOKI komandu šogad ir novietojis uz t/c Gallerija Riga jumta īstu Latvijas mežu ar kokiem, baļķiem, krūmiem un ziemcietēm.

Semināra laikā varēja apskatīt LBTU ainavu arhitektu un plānošanas studiju programmas maģistru darbus, par kuriem pastāstīja ainavu arhitekte doktore Natālija Ņitavska.

Semināra viesus sagaidīja muzikals pāsteigums - dziedātājas Māras Upmane-Holšteines uzstāšanās.

Viens no īstajiem ēku piemēriem, kur koki jau daudzus gadus sadzīvo ciešā tuvumā ar ēku, ir Annas Koku Skola. Par to, kā kokiem sokas šos 10 gadus, stāstīja LABIE KOKI projekti ainavu arhitekte Anna Karlsone.

Annas Koku Skolas parkā semināra viesiem bija iespējas apskatīt vakumekskavatoru darbībā, kurš ātri "atklāja" koku saknes, nenodarot kokam kaitējumu. Paraugdemonstrējumu nodrošināja Rīgas Ūdens komanda.

Antra Saknīte, Mindaro Arch arhitekte, pastāstīja, ka koku un apstādījumu ciešā klātbūtne aiz logiem ir palīdzējusi ražotnes darbiniekiem ikdienā veicināt gan redzes, gan metnālo veselību.

Previous
Previous

Semināra "KOKU UN KRŪMU CIRPŠANAS MEISTARKLASE" programma

Next
Next

Koku veidošanas meistarklase NIVAKI STILĀ