Stāsts par semināru “KOKI KĀ BĒRNU SKOLOTĀJI“

25.oktobrī ANNAS KOKU SKOLĀ norisinājās seminārs, kurš bija veltīts galvenajām mūsu skolas vērtībām - bērniem un kokiem. Mēs runājam par to kā un ko bērni var iemācīties no dabas, kā dzīvot mijedarbībā, uzticēties un ļauties tai.

Semināra lektore Kadrija Beirote (izglītības un personīgās izaugsmes koučs) pastāstīja par to cik ļoti daudz var mācīties vienkārši bērnam biežāk esot ārā vai ejot pa ikdienas ceļu. Atšķirībā no grāmatām, dabā var sastapt un pētīt īsto dzīvi. Grāmatās bieži dzīvnieki un putni nav attēloti nepareizos mērogos, kā arī tur nevar ieraudzīt divus saaugušus kokus vai beigtu putnu.

Savukārt, sertificēta vizuālās mākslas terapeite Ilze Plūme stāstija par eko mākslu. Viņas izpratnē daba var kalpot gan kā temats mākslai: var pētīt krāsas, formas, ritmus dabā; gan kā mākslas izejmateriāls- tajā var vienmēr sameklēt materiālus dažādiem rakdarbiem: krāsas, pašdarinātas otas, pašdarināts papīrs. Kā arī, daba māksliniekam ir lieliska vide, kurā var darboties. Atrodoties saskarsmē ar dabu tiek mazināts slimību risks, skaņas rada cilvēku nomierina un ļauj atslābināties.

Skolotājs Jānis Aizups lika mums doties piedzīvojumos dabā. Lektors demonstrēja dažādus ugunskuru veidus un parādīja kā var ātrāk iekurināt uguni lai tas kvalitatīvi kalpotu kopīgas maltītes gatavošanai. Mēs uzzinājam kādu pieredzi gūst bērni pārgājienos un kā tie saliedē tos, attīsta līderības prasmes, un māca bērnos patstāvību.

Uzņēmuma LABIE KOKI Konstruē vadītāja Ieva Sīpola iepazīstināja semināra dalībniekus ar komandas radītajiem darbiem. Parādīja cik daudzveidīgi un individuāli pielāgoti var būt rotaļu namiņi. Ar īstajiem piemēriem viņa parādīja, ka koks nebeidz savu dzīves ciklu ar nolūšanu vai trupes bojājumiem, bet iegūst tālāku dzīvi Konstruē komandas rokās. Semināra dalībniekiem bija iespēja ieraudzīt cik daudz materiālu var otrreizēji izmantot namiņu tapšanā. Kā arī, lektore nodemonstrēja topošos KOKU CIEMA kukaiņu namiņus un pievērsa uzmanību kā sameklēt piemērotāko namiņu pildījumu un kādi ir galvenie izvietošanas parametri.

AKS biedrības galvenais lektors Edgars Neilands padalijās ar pieredzi nometnes KOKU CIEMA BĒRNI organizēšanā, kuras galvenā ideja - ir ļaut bērniem pašiem plānot savu nometni, vecākiem piestrādājot tikai kā pieskatītājiem. No prezentētam bildēm varēja redzēt kādus darbus un nedarbus viņiem bija izdevies nometnes laikā sadarīt.

Meža veldzes stundas ietvaros semināra dalībnieki devās nelielā pastaigā kur vadītājas pavadībā caur dabu izgāja cauri visām maņām- dzirdei, taustei, maņai, redzei, un pat garšai!

Previous
Previous

Starptautiska konference “LAI MIERS UN BĒRZIŅŠ“. Atziņas.

Next
Next

Starptautiska konference “LAI MIERS UN BĒRZIŅŠ“