Praktiskais seminārs ”Koku veidošanas meistarklase NIVAKI stilā”

31. maijā Annas Koku Skolas Ozola zāli atkal piepildīja zināšanas alkstošie dārzkopības profesionāļi un entuziasti ar mērķi - saprast kā var tikt pie īstā Nivaki koka.
Seminārā bija divas daļas – teorētiskā un praktiskā. Teorētiskajā daļā klātesošie ar nepacietību klausījās ikvienu mūsu galveno lektoru Edgara Neilanda un Aigara Priedes teikto vārdu.

Praktiskajā daļā, kas norisinājās Annas Koku Skolas parkā, neskaitāmo jautājumu straumi nebija iespējams apstādināt. Radās sajūta, ka tik lielu ziņkārību un apņēmību mūsu parka priedes vēl nebija līdz šim sajutušas. Katram no klausītājiem bija iespēja pašam veidot parkā augošos kokus, saprast praktisko procesa pusi un izmēģināt griešanas instrumentus.

Šoreiz seminārs bija veltīts Nivaki koka veidošanai tradicionālajā japāņu stilā ( ! Nejaukt ar Bonsai ), kas ir jau novecojušas priedes imitācija ar plakaniem zariem, atšķirībā no Eiropas Nivaki, kam ir raksturīgi "pufīgi mākoņi".

"Galvenās kļūdas, kuras bieži pieļauj, veidojot Nivaki koku savā dārzā, ir nepareiza vietas un augsnes izvēlē, kā arī nepietiekama laistīšana. Kā semināra lektoram, man  īpaši patīk mācīt auditoriju tieši veidošanas procesā, jo tad rodas interesantākie jautājumi un labāka izpratne. Daudzi no šiem jautājumiem man pašam lika aizdomāties par lietām, par kurām nebiju iepriekš domājis" - dalās ar emocijām semināra lektors arborists un koku eksperts Aigars Priede.

Seminārs ”Kādu veidosim rītdienas ainavu?”

Praktiskais seminārs ”Koku veidošanas meistarklase NIVAKI stilā” notiks 31.maijā